קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

 במטרה להגשים חלום ולשפץ את הבית או העסק לשביעות רצונכם המלאה, צריך להתקשר עם קבלן שיפוצים מקצועי ומנוסה אשר מכיר את עבודת השיפוצים על כל פרטיה ויודע לנהל את תהליך השיפוץ.  

עבודה עם קבלן שיפוצים אחראי ואמין יסיר מעליכם את כל דאגות התיאומים ובסופו של דבר יחסוך מכם הוצאות מיותרות ואוירת השיפוץ תהיה נינוחה וללא לחץ.  

ייעוץ נכון מבעל מקצוע מתאים ועבודת הכנה טובה לפני תחילת עבודת השיפוצים מניבה תוצאות טובות בזכות תכנון מוקדם ובחירת קבלן שיפוצים מתאים. אנחנו במשכן הנדסה ובניין נשמח לסייע ולענות על כל שאלה קטנה כגדולה בכל תחום השיפוצים ותכנון התקציב המוקדם.

שיקולים בבחירת קבלן השיפוצים

  • רצוי לבחור קבלן רשום.
  • יש להקפיד ולקבל הצעת מחיר מפורטת אשר תכלול את כל סעיפי השיפוץ, כמו: פרטים להריסה, פרטי בניה, פרטי אינסטלציה, נקודות חשמל וכד'. וודאו כי המפרט הטכני לשיפוצים יהיה מדוייק ופרטני כך שהכול יהיה ברור וללא הפתעות. 
  • אל תסמכו על דברים בעל פה, חשוב לפרט הכל בכתב ובאופן מסודר.
  • יש להקפיד ולקבל הצעות מחיר מיותר מאשר קבלן שיפוצים אחד.
  • עד כמה שניתן הקפידו לקבן הצעות מחיר תואמות במפרט.
  • לאחר בחירת קבלן השיפוצים יש להקפיד ולערוך חוזה עבודה חשוב לבנות חוזה עבודה עם קבלן שיפוצים אשר יהיה ידוע ומסודר: משך זמן העבודה, מועד התשלום, אופן התשלום.

אופן התשלום

האפשרות העדיפה היא תשלום מדורג על פי שלבים בביצוע שיפוץ, לעיתים ישנה אפשרות להפריד חומר לבן (מטבח, דלתות, ריצופים ועוד) כך שההצעה הנה בשקיפות מלאה וניתן להוסיף מוצרים ולשכלל את התקציב. חשוב לפרט הכל בכתב ובאופן מסודר, לבנות חוזה עבודה עם קבלן שיפוצים אשר יהיה ידוע ומסודר: משך זמן העבודה, מועד התשלום, אופן התשלום.  

סוף מעשה במחשבה תחילה

שיפוץ בית הנו תהליך מורכב ויש לתכנן את כל תהליך העבודה מראש ובקפדנות. בעת שיפוץ בית יש לשקול כיצד להשתמש בחלל הבית כראוי כך שתהליך השיפוץ יניב תוצאות מקסימליות וטובות. בניית תקציב עבור שיפוץ בית הנו מורכב בפני עצמו ויש להעריך במדוייק עד כמה שאפשר את כל העלויות; לדוגמא, מחיר המטבח, מחיר הריצוף, מחירי הפרזול, מחירי הדלתות, מחירי הכלים הסניטריים, ועוד ועוד. ישנן הרבה שיקולים והחלטות, כך שללא הדרכה מקצועית התהליך יכול להיות מסובך ומסורבל.  

במהלך העבודה יש לתאם בין בעלי המקצוע השונים לגבי אופי ואיכות העבודה והתוצאות הצפויות וכמו כן ובעיקר לגבי המועדים לתחילה ולסיום כל שלב בעבודה. בדרך כלל בעל מקצוע מסויים יידרש להגיע יותר מאשר פעם אחת לאתר כדי להתחיל ולסיים את עבודתו בשילוב עם בעלי המקצוע האחרים: אינסטלטורים, חשמלאים, בנאים,מתקיני חלונות,  מעצבי פנים, אדריכלים, רצפים, צבעים ועוד. כמו כן יש לתאם שיתופי פעולה עם ספקי המוצרים: ריצופים, כלים סניטרים, מטבחים, דלתות, חלונות ועוד, כך שלרוב קבלן שיפוצים טוב הינו בעל קשרים מקצועיים אשר יועיל לכם בבחירת המשתנים השונים תחת קורת גג אחת.  

אומדן עלויות

תקציב עבור שיפוץ בית צריך לכלול בתוכו את כל העלויות הישירות והעקיפות על פי הדרישות המדוייקות שלכם. התחילו להתעניין וקבלו אומדן בנוגע לעלויות: מטבח, שיש, קרמיקה, ריצוף, כלים סניטרים, דלתות ועוד. בחינת התקציב עבור שיפוץ בית צריך להיעשות באופן מקצועי, תוך בחינה של אפשרויות להוזלה באמצעות בבחירת מוצרים איכותיים ופשוטים. בכדי שתוכלו להשוות בין הצעות בקשו מכל קבלן שיפוצים שמגיע אליכם שיתן הצעת מחיר המפרטת את המפרט הטכני בכל סעיפי שיפוצים: הריסה, בניה, אינסטלציה, חשמל ועוד, כך שתהיה חפיפה אמיתית בין הצעות המחיר.  

חומרים הנדרשים בשיפוץ הבית

חומר לבן

בבניית בית, חומר לבן מתיחס לפרטים הנראים על פני השטח לאחר גמר העבודה; לדוגמא: ריצופים, כלים סניטרים, ברזים, דלתות, מטבח ועוד. חומר לבן הוא חלק בלתי נפרד מתהליך השיפוץ. יש לוודא את טיב המוצרים, התאמת מכלול המוצרים לצרכים האישים וצירופם לעיצוב הפנים של הדירה, כאשר הקו המנחה הנו הסתכלות על המכלול השלם ולא המוצר בודד. לדוגמא: בשיפוץ בית ובחירת חדר רחצה – יש להתייחס לגוונים השונים של מוצרי הרחצה: אריחים, ארון ואסלה, יש לשלב בין המכלול תוך שילוב נכון בין פרקטיקה, צרכים, מוגבלות החומר וטעם אישי, וכמובן במגבלות התקציב. 

שיפוץ בית ובחירת ריצופים – חשוב לבדוק את רמת השחיקה של האריח המתוייג כדרגות AC; דרגת AC5 או AC4 בעלי רמת שחיקה גבוהה, לעומת זאת הדרגה AC3, בעל רמת שחיקה נמוכה ואינה מומלצת.  

חומר שחור

בבניית בית, חומר שחור מתיחס לחומרי בסיס ואשר במקרים רבים אינם הנראים על פני השטח לאחר גמר העבודה; לדוגמא: מלט, טיט, צבע, צינורות, דבקים ועוד. נהוג כי קבלן השיפוצים מספק את החומר השחור, אולם לקוח אשר אינו חשוף לחומרים אלו אינו מודע לשיקולים, ישנם הבדלי איכויות עצומים בין מוצרים, על כן יש לבדוק באילו חומרים משתמש קבלן השיפוצים ולציין את זה כנספח לחוזה. לדוגמא: שיפוץ בית ובחירת דבק להדבקת אריחי רצפה – ישנם איכויות שונות של דבקים, הזולים עמידותם לאורך זמן נמוכה ביותר דבק זול עולה בסביבות 17 ₪ לשק (25 ק"ג), ולעומת זאת דבק איכותי כמו (106 או 109) עולה 37 ₪ לשק. בבית ממוצע משתמש קבלן שיפוצים ב 35 עד 40 שקי דבק, כתוצאה מכך ישנם הבדלים משמעותיים בבחירת חומר.

   

 

 

 

 

 

                                                                               

בשלב זה אם יש לכם שאלות אלינו...       

נשמח לענות על שאלותיכם              
נשמח להיפגש                       

נא למלא את השדות להלן ולהקיש שלח